Adguard лиценцен клуч – Free Download Премиум 6.1 верзија

Со | септември 5, 2017

Adguard лиценцен клуч е премија софтвер за отстранување реклами и реклами од веб-сајтови. Adguard Клучни исто така, да ви помогне да безбедно од фишинг и малвер линкови содржина.

По кратка посета на различни онлајн структури, никој не може да не успее да се на место на различни реклами кои постојано каменување до. Оние реклами следат на потрошувачите од веб-страница на веб-страница, сите благодарение на идејата за следење ова се користи од страна на бизнис, како форма на рекламирање. Дали можете или не во Windows или Mac трчање системи, реклами се многу популарни. Тоа е главната причина зошто во развиените мазна adguard. На производот франко фабрика за заштита на вашиот онлајн спортски против нарушување со помош на реклами.

adguard лиценцен клуч

Не е наједноставниот е овој систем еволуирале за блокирање реклами, но исто така е достапна алатка за phishing содржини и како родителска манипулира карактеристика. Поточно, три модули сочинуваат adguard софтвер. Тоа е adguard, antiphishing, и родителска манипулира.

Превземи лиценцен клуч adguard

Adguard лиценца клуч

Во најширока смисла, adguard со клучните живот активирање дава на своите клиенти избор помеѓу adguard за дома прозорците, adguard за Android и adguard за Mac. Додека Mac и Apple се еден од најбезбедните на трчање системи, тие исто така се соочуваат со закани со помош на реклами.

Зошто Adguard?

 • блокирање на реклами, банери и други стилови на класифицирани реклами од слики
 • Како фишинг уред, овој систем функционира за да ги предупреди клиенти, додека тие може да се патува на домен со опасностите за онлајн. повеќе така, adguard блокови барања од било лажни веб-сајтови
 • Со adware филтрираат, на програмата е практичен уред за безбедност против adware напад
 • Блокирање реклами од мобилни уреди
 • Елиминирање на жариште заштити слободни пропусност граница
 • Како уред за контрола на родителска, adguard го блокира сигурни дека веб-сајтови од добивање на прием од страна на децата
 • Широко се користи за деблокирање корисни реклами, кои може да бидат блокирани
 • Елиминирање на различни социјални медиуми ", како и копчиња" твит ", кој може да биде заедничко на веб-сајтови
 • Следење на неовластен пристап.

способности:

 • Лесен и интуитивен интерфејс лице
 • Слики да го блокираат дури злогласните на реклами, вклучувајќи видео реклами
 • лесни; поновите верзии имаат многу мало влијание врз процесорот корисникот
 • Компатибилност со мобилните уреди
 • Antiphishing модул
 • Континуирано до датумот филтри
 • Оптимизиран родителски контроли

Во корист на инсталирање adguard:

Една од предностите на првата стапка во инсталирање adguard е дека тоа е далеку апсолутно истомисленици со сите прелистувачи. Тие се состојат од сафари, Mozilla, хром, нето Explorer, Yandex пребарувач и многу повеќе вклучувајќи ретките. Adguard е самостојна апликација и на тој начин се елиминира efficaciously реклами од таквите прелистувачи.

Adguard интернет корисниците на доверба факти во пронајдат дали на веб страната е ризичен или не сега. За оваа количина, на wot редовно се ажурира.

Родителското манипулира функција која се претвори во донесоа adguard модел 6 е еден од максимум заврши. Карактеристика работи како цензурира во блокирање надвор деца да добијат право на влез на лични сајтови или веб-сајтови кои може да се сметаат за несоодветни за деца.

Секоја друга добивка од adguard е тоа што има анти-phishing модул. Со анти-phishing модул, лаптоп корисниците е заштитена од широк спектар на закани линија која се состои од малициозен софтвер и шпионски софтвер. Исто така, база на податоци на анти-phishing модул е ​​често ажурирани со намера да ги опфати на сосема нов вирус и измамите.

Голема така, adguard блокови реклами порано отколку што се во можност да се вчита. Софтверот е дизајниран да се метод на веб-страница и покрај тоа што се вчитува. Како резултат на тоа, код објавувањето е откриена во некоја точка на вчитување и отстранети. Имено, а не како другите слични стоки, adguard ха потенцијал o да се ослободи од сите форми на реклами.

Вие исто така може да се допаѓа: KMSPICO Windows 10 - Free Download Про Activator

За adguard за Mac, на програмата е добро се исти со сите верзии на Mac OS почнувајќи од 10.7 верзија

Сеопфатна поддршка на корисниците; испраќање на судски предмети во рамките на апликацијата, Контакт страница на форумот

Слично, adguard нуди во длабочината на листата на објавувањето филтри кои ги вклучуваат англиски филтер, холандскиот филтер, french филтерот, социјалните медиуми јасно надвор, spyware исчистите од. Поради повеќејазичен филтри, На програмата ги поддржува да се ослободиме од реклами од веб-страниците на различни јазици

Подоцна, adguard лиценцен клуч не најефикасен елиминира реклами на веб-сајтови, но исто така и на пакети во компјутерски личност.

Масив варијации меѓу adguard и конкурент стока

големи, adguard е самостоен софтвер за разлика од други слични производи, како што функционира како прелистувач екстензии

Второ, клиенти на филтрите може да го персонализирате на филтри, така што ќе може да се состои од многу сопствени филтри. Ова не е можно со слични програми

Порано или подоцна, adguard удира други стоки во тоа што го прави користењето на објавувањето филтрирање и веб-страница кодот за филтрирање така за изградба на брана реклами пред тие би можеле дури и оптоварување.

Поддржани оперативни системи

 • Windows 7
 • Windows 8
 • Windows 8.1
 • Windows 10

Системски побарувања

 • Најмалку 512MB RAM,
 • 50 MB слободен простор на хард дискот

Преземете клучните Adguard лиценца